Воскресенье, Декабрь 8

NSP

Ціна Президента Порошенка

На забезпечення Адміністрації Президента у 2017 році передбачено вдвічі більше витрат, ніж у попередньому році Коли збільшуються витрати на Міністерство оборони під час війни, то це зрозуміло. Але коли, ще й на тлі економічної скрути, роздувають бюджети утримання чиновників та народних депутатів — відразу виникають запитання.

Ми проаналізували детально фінансування, передбачене на утримання Державного управління справами (ДУС), структури, яка опікується, насамперед, діяльністю головної особи у країні — Президента, а також його Адміністрації, пише газета Експрес.

— Яку суму з держбюджету витратять на утримання ДУС у 2017 році? І як ця цифра змінювалася впродовж останніх років?

— Відразу після приходу до влади нова команда значно скоротила видатки на утримання чиновників. Та з року в рік темпи відновлення фінансування влади тільки наростають, — каже аналітик Українського інституту аналізу і менеджменту політики Микола Спиридонов.

—  У 2015 році ДУС отримало майже 969 мільйонів гривень, у 2016-му — 1 мільярд 370 мільйонів і ось тепер, у 2017 році, це вже 2 мільярди 30 мільйонів гривень. Це стосується й інших державних структур, особливо Кабміну, на який вдвічі збільшили видатки!

— Які статті найбільш витратні в бюджеті ДУС?

— 746,6 мільйона гривень виділили  на інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності Президента і його Адміністрації. Думаю, тут слід говорити про часткове розпилювання бюджету, адже на ці гроші замовляють послуги так званих аналітичних центрів, а проконтролювати вартість цих послуг практично неможливо. Ще 642,7 мільйона гривень у 2017 році виділили на надання послуг медичними установами ДУС, зокрема лікарнею “Феофанія”. Звичайно, це резонує, наприклад, із тим, що майже не збільшили витрат на протези для атівців. Крiм того, окремо видiлили 83,4 мiльйона гривень для санаторно-курортних установ ДУС, серед яких найбiльшими є «Конча-Заспа» та «Пуща-Озерна». Що ж тут скажеш — таке враження, що високопосадовцi становлять особливу касту громадян.

— А наскiльки виправданi витрати, наприклад на пiдвищення квалiфiкацiї працiвникiв Адмiнiстрацiї Президента? Туди неграмотних людей беруть на роботу?

— Дiйсно, аж 223,3 мiльйона гривень у 2017 роцi передбаченi на пiдвищення квалiфiкацiї та пiдготовку кадрiв Адмiнiстрацiї Президента. Правду кажучи, не розумiю, про пiдготовку яких кадрiв йдеться, адже призначення на державнi посади має вiдбуватися за умови, що людина вiдповiдає потрiбним квалiфiкацiйним характеристикам. Значну суму — 200 мiльйонiв гривень — видiлили на реставрацiю та облаштування Марiїнського палацу в Києвi. Якби в країнi були зайвi грошi, то непогано було б реставрувати цей палац, який через поганий стан закрили ще за Ющенка. Але в нинiшнiх реалiях вважаю, що є значно термiновiшi проблеми. 51 мiльйон гривень видiлили на фiнансову пiдтримку Нацiонального камерного ансамблю «Київськi солiсти», музейного комплексу «Мистецький арсенал». Дивно, чому цими витратами займаються люди Президента, а не Мiнiстерство культури. 21,9 мiльйона гривень передбаченi на потреби Нацiональної служби посередництва i примирення (на сприяння врегулюванню колективних трудових спорiв (конфлiктiв). Менi взагалi незрозумiлi якiсь успiхи цiєї служби, i про них нiхто нiколи не чув. Ще 55,6 мiльйона гривень у 2017 роцi видiлили на збереження природно-заповiдного фонду в нацiональних природних парках i заповiдниках. Президент i заповiдники — ну навiщо це фiнансувати через президентськi служби? — Себто ви вважаєте бюджет на утримання Президента i його служб необгрунтованим?

— Усе це дiйсно справляє враження бенкету пiд час чуми. Це резонує iз загальною ситуацiєю в державi. I це на тлi того, що багато статей бюджету, якi стосуються пересiчних українцiв, зросли зовсiм не набагато — наприклад, пенсiя для пенсiонерiв чи iншi соцiальнi видатки. Враження таке, що люди Президента свiдомо сiдають на повну порохову дiжку. А в будь-який момент можуть з’явитися люди, якi захочуть цю дiжку пiдпалити. До речi * Витрати на Кабмiн iз 415 мiльйонiв гривень у 2016 роцi збiльшилися до 737 мiльйонiв гривень у 2017-му! * Витрати на апарат Ради нацiональної безпеки i оборони зросли на 81,3% i становлять бiльш нiж 128 мiльйонiв гривень.

* Державне фiнансування бездiяльної Генеральної прокуратури зросло бiльш нiж на 50% i у 2017 роцi становить 5 мiльярдiв гривень. * Бюджет Верховної Ради зрiс на 20% i становить 1,12 мiльярда гривень.

Ціна Президента Порошенка — на сайте

Добавить комментарий